Tenhle týden jsem zjistil, že je uzávěrka pro 4. antologii českého hororu a já jsem ještě neměl hotovou povídku. Úplně jsem na to zapomněl, ale vzhledem k tomu, že se mi podařilo publikovat povídku v předchozích dvou antologiích, litoval bych, kdybych alespoň nějakou povídku nezaslal. A tak jsem se 4. června pustil do tvorby a po dvou dnech měl dvě stránky, z čehož se dala použít jedna. 6. června uzávěrka a já jsem šestého ráno neměl ani polovinu. Pustil jsem se do tvorby a napsal povídku „Holčička“. Odpoledne prošla dvěma korekturami, jednou mojí, jednou od mojí přítelkyně, za což jí musím poděkovat, a pak už jsem jí zaslal. Doufám, že nebyl nějaký problém s maily nebo něco. Docela jsem zvědavý na to, jak bude povídka přijata, protože ještě nikdy se mi nepodařilo ze sebe dostat povídku tak rychle bez toho, abych měl na začátku nějakou myšlenku, o čem to vlastně bude. Ani bych vám nepřál být v mojí hlavě, když tam šrotovali všechny ty možnosti, o čem to mohlo být. Jako hrabat se na skládce plné krve a vnitřností a snažit se z toho vypreparovat nějaký smysluplný příběh, to opravdu bylo něco. Rozhodně zajímavá zkušenost.

Tvorbě jsem v tomto týdnu opravdu moc nedal, ale přiměl jsem se k tomu, abych opravil desátý díl „Cesty“, který nakonec na stránkách vyšel, jak je tomu zvykem, první středu v měsíci. Jedenáctý díl je ještě napsaný, tam nebude korektura problém, ale budu se muset vrhnout na díl dvanáctý a dopsat ho a pak pokračovat, abych nemusel s vydáváním přestat. No, snad to dopadne dobře a „Cesta“ neskončí dřív, než ještě pořádně začala. Ale nyní už k tomu, co za články jsem tenhle týden vydával. Nejprve Komiksový deník, kde jich rozhodně bylo nejvíce:

I když jsem si myslel, že tenhle týden budu moct věnovat i filmovým recenzím, Filmový deník se moc nenaplnil. Bohužel okolnosti jsou někdy proti mně. Tak alespoň recenze na snímek Willow. A na závěr Necronomicon, samozřejmě. Každý den, minimálně jeden článek, tohle bude ještě dlouho základní pravidlo. Tenhle týden jsme zde měli tyto články: