Tak mám za sebou téměř týden v posteli, což se mi už dlouho nestalo. Nějaká chřipka, viróza, nebo prostě něco. Člověk sice vidí hodně filmů, které vidět chtěl, ale na druhou stranu nic moc jiného neudělá. To se také ukázalo, protože práce mi trochu stojí, naštěstí před Vánoci nejsou lidé moc nároční.

I když práce  stojí, snažil jsem se alespoň trochu psát. Ještě před tím, než mě nemoc uložila, jsem dokončil první část příběhu „Chaos“. Je to tak menší třetina celého příběhu, odhadem, ale musím si od něj teď dát pokoj a soustředit se na něco jiného. On by se z toho člověk ještě zbláznil. A tak jsem začal ještě tři nové věci.

Tou první je prequel k románu „Mrtví kráčí po zemi“. Nevím, jak se kniha bude jmenovat, ale první strana je napsána, a tak už není cesty zpátky. Ten příběh mám v hlavě už nějaký ten týden – musí ven. Není to ale jediné, čemu se věnuji. V hlavě mám jednu povídku, kterou bych chtěl dokončit. Jmenuje se „Host do domu“ a už jsou tři stránky napsané. Víc jak deset stránek mít nebude, takže do konce roku by se to dalo stihnout.

Jednu noc mě pak přemohla horečka a já jsem nemohl spát. Převaloval jsem se a najednou na mě sedla inspirace. Dvě hodiny před tím, než jsem měl vstávat, jsem se dál převaloval, ale během toho se mi v hlavě zrodil nápad na příběh, nejprve novelu, teď možná i něco delšího – ach jo – co bych mohl napsat. Je to z druhé světové války a z jejího konce, bylo by to vyprávěno retrospektivně, což je můj dlouhodobý sen, a mám to vymyšlené od začátku do konce. Jen to napsat. Jak je vidět, je toho skutečně hodně, na co se chystám.

A teď už k článkům, co jsem tenhle týden publikoval. Nejprve ve Filmovém deníku:

Teď články na Comics Blogu:

A nakonec opět Necronomicon: