Už je to nějaký čas, kdy jsem naposledy napsal nějakou povídku. Skoro rok, protože vloni jsem se rozhodl, že dopíšu jednu svou povídkovou trilogii, které chyběla třetí část. Ta třetí část jí chyběla 15 let. Teď jsem měl v hlavě něco jiného. Chtěl jsem napsat příběh, který by se odehrával v českém prostředí.

České prostředí je pro mě pořád nové. Myslím v tvorbě. Sice jsem v loňském roce napsal zombie román, který se odehrává v mém rodišti, Českém Krumlově, ale pořád je mi při psaní bližší zahraniční prostředí. Vím, trochu paradox.

Naskočit na české reálie se ale podařilo a příběh je hotový. Až mě překvapilo, jak je možné i drsný thriller pojmout osobně. Když se člověku v životě dějí velké změny – a je jich do velké míry strůjcem, což ale není podmínka – hodně se to promítne i do jeho tvorby. Ale to není žádný objev.

Nová povídka je na světě, je delší než většina povídek, které jsem normálně psal – ty mají tak okolo 10 normostran. Takhle jich má přes 40. A snad se mi skutečně podařilo to, v co jsem doufal – propojit napínavý příběh s až hororovými prvky a to všechno bez paranormálních jevů.

Takže mým letos prvním dokončeným dílem je povídka Nejezdi tím vlakem – myslím, že ten název jí zůstane. Kde bude zatím publikována, nevím, ale možná se něco rýsuje. Uvidíme.

A co dál? Doufám, že letos dokončím třetí díl série Agentura. To je v mé tvorbě stěžejní cíl, protože tím se uzavře (první) trilogie. Ale třeba těch Agentur bude ještě více…