Už po osmé zde píši v rámci Zápisků a musím říct, že je stále o čem psát. Můj tvůrčí svět se rozdělil na dva a já se maximálně soustředím na Black Valley a na Zombie Western. Zombie Western je sice nevhodný název, protože příběh vlastně Westernem není, i když jím prve být měl, ale pořád nejsem schopný vymyslet nějaký lepší, který by na příběh dokonale pasoval. Když jsem ale začal Zombie Westernem, tak něco málo k němu. První korektura je kompletní, ale to není všechno. Byla dopsána i poslední kapitola (ve skutečnosti ale bude desátá nebo jedenáctá a celkem jich je třináct) a příběh je tak konečně kompletní. Alespoň po stránce textu. Začal jsem už ale druhou korekturu, kdy upravuji zásadní dějové nedostatky a také formu – úspěšně se mi dařilo přejíždět z přítomného do minulého času, i když vyprávění má být kompletně v přítomném. Zároveň jsou zde dost velké chyby v tom, jak postavy hovoří. Po šestnáctiletý holce přece nemůžu chtít, aby měla proslovy jako JFK na konferenci Spojených národů- Korektura postupuje pomalu, ale přesto tempem, kdy jsem si skoro jistý, že dokonce roku bude příběh kompletní a připravení k nabídnutí.
Druhým středobodem mého tvůrčího světa je komiks Black Valley. Asi je vhodné shrnout, co všechno je již napsáno. Takže, kompletní jsou scénáře pro první až pátý díl, i když ve všech případech (snad kromě prvního) se jedná o základní verzi, která potřebuje doznat změn, oprav a úprav. Tím, jak se příběh dál vyvíjí musím zakomponovávat více návazností, aby se postavy neobjevovaly jen tak z ničeho nic. Hlavně musím během prvních 12 dílů uzavřít nějaký příběh, aby to furt jen nebylo odhalování a odhalování, přidávání postav, ale bez toho, aby se něco vyřešilo. Kromě pěti scénářů je již hotová polovina šestého dílu, kompletní je překlad prvního dílu do angličtiny a navíc už se na prvním dílu začíná pracovat i po stránce kresebné. Zatím je hotova první strana. Až budou tři, tak možná konečně něco přidám na svůj blog. Po jedné straně se ale zatím králem necítím.
Kromě toho, že se věnuji těmhle dvěma stěžejním záležitostem, na jeden den jsem si odskočil do jiného komiksového světa a napsal scénář pro osmistránkovou komiksovou povídku. Měla by se odehrávat ve sci-fi světě a hlavní postavou je detektiv, který se vypořádává s nadpřirozenými světy. Mělo by jít o první vlaštovku, kdy těchto povídek by mohlo být více. Jde mi o kontrast téměř až fantasy příšer (vlkodlak, apod.) se sci-fi světem, který je technologicky velmi vyspělý, ale zároveň zde stále existují místa, kde podobné bestie mohou existovat. Druhý důvod, proč tohle píšu, je skutečnost, že detektiv by měl být více méně spíš zápornou než kladnou postavou. A to mě prostě baví. Zatím sháním kreslíře, tak uvidíme. Jinak na stránkách Necornomiconu přibývají články skutečně ďábelským tempem.