Čím víc se blíží konec školního roku, tím větší mám pocit, že nic pořádně nestihnu. Zkoušky se blíží a já si samozřejmě hledám cokoli jiného, abych na tom mohl dělat. A tak se i docela snažím, abych pracoval na své tvorbě. Není toho zase tolik, alespoň pokud se týká počtu stránek, ale najednou dělám na čtyřech projektech. Respektive přímo na dvou, u druhých dvou čekám na to, jak se mi ozvou kreslíři.

Ano, jsou to hlavně komiksy, které mám teď v hledáčku, ale nadále se věnuji tvorbě prozaické, protože tu prostě nic nenahradí. Navíc, román můžu kompletně napsat sám, ale kvalitní komiks sám jednoduše nevytvořím, k tomu potřebuji člověka, který je na tom s kresbou o hodně lépe než já. Jednoho jsem snad právě našel, když jsem si projížděl Ring na stránkách nakladatelství Crew. Komiks se jmenuje „Špatný místo“, měl by mít 8 stránek a je to hybrid mezi sci-fi a fantasy. Prostě jsem si chtěl vyzkoušet, jak by tohle mohlo fungovat. Uvidíme. Kreslíř byl docela… no, nechci říkat nadšený, ale určitou formu zájmu jednoznačně projevil. Možná mě nejvíc potěšilo, když mi řekl, že to je profesionálně napsaný scénář. Snažím se, aby to vypadalo jako dílo, které skutečně může kreslíř vzít a podle toho jet. Líbí se mu i námět, tak uvidíme. Vzhledem k tomu, že Black Valley je na hodně dlouhé lokty, mám aspoň další věc, na kterou mohu čekat a doufat, že vyjde. Mám v plánu ji pak nabídnout do časopisu „Heavy Metal“, možná by bylo možné zkusit i „“Dark Horse Presents“. Uvidíme. Zatím nemám v ruce nic, co bych mohl nabízet.

Kromě těchto dvou věcí dělám ještě na komiksové sérii „Noční přízrak“, o které jsem psal i minule. Moc jsem se sérií nepohnul, ale první čtyři strany už jsou kompletní, kompletní jsou i dialogy, stačí jen dodělat ty popisy, ale nechávám si to skutečně až na takové denní hodiny, kdy už nemám nic jiného na práci, ale kdy už jsem tolik unavený, že toho opravdu většinou moc nenapíšu. Ale nevadí, aspoň se mi daří propracovávat ten příběh v hlavě a vím, že u jednoho dílu rozhodně neskončí. Alespoň v podobě scénáře ne. Jestli už to někdo nakreslí… No, to je druhá věc.

Nakonec poslední věc, na které dělám. To je příběh „Sex Killer“. Právě dnes jsem dokončil první kapitolu tohoto románu, který podle všeho bude hodně dlouhý. První kapitola má 29 stran, což je rozhodně číslo, které jsem sám nečekal, ale „Sex Killer“ je očividně takový. Anebo jsem poslední dobou prostě jenom moc ukecaný. Uvidíme. Docela se těším na druhou kapitolu a co z ní bude. Abych nezapomněl, docela mile mě překvapila skutečnost, že ve čtvrtém čísle časopisu Lemurie vyšla moje povídka „Osmnáct let“, navíc je u ní uvedeno, že byla publikována na přání čtenářů. Tímto bych chtěl poděkovat všem čtenářům, kteří pro mě hlasovali. Je milé mít u svého jména víc hlasů, než jsem sám čekal. Díky. A teď už k Necronomiconu a k tomu, co jsme tam poslední týden publikovali. Pomalu se připravte na nový hororový týden, už pátý, protože právě ten začíná v pondělí, a tentokrát je zaměřen hlavně na zombie filmy.