Poslední týden prázdnin. Na to, že je mi 26 let, mluvit ještě o prázdninách je možná trochu zavádějící, ale v mém případě to nadále platí. Jako student doktorského studia – posledního ročníku, díkybohu – mám ještě dvouměsíční prázdniny. Ty se chýlí ke konci a mě zbývá pouze dnešek a zítřek, abych si je užil. V pondělí už opět hurá do „vědeckého“ procesu. Poslední týden jsem strávil tak – mluvím samozřejmě o své tvorbě – že jsem pokračoval v románu „Sex Killer“ (stále jen pracovní název), který už se dostal na 150 stran. Jak to tak vypadá, bude z toho nejspíš druhá nejdelší věc, jakou jsem kdy napsal. Hned po příběhu Superhrdina, který má okolo 300 stran. V posledních letech jsem toho napsal tolik, že se až sám divím, kde na to beru čas.

Další věc, na které pracuji, je dětská knížka, o které jsem se zmiňoval minule. Příběh celkem odsýpá, snažím se nevykecávat a také díky omezenému počtu znaků jsem zhruba ve třetině příběhu s tím, že termín, kdy má být rukopis nejpozději odevzdán (30. listopadu 2012) stíhám snad bez problémů. vidíme, protože příběh mám propracovaný jen do poloviny, ještě nevím, jak vlastně skončí. Spíš to jen tuším.

Co je ale nejpotěšující zpráva, to je skutečnost, že se mi podařilo najít čas na korektury seriálu „Cesta“ a ten skutečně začne vycházet v termínu, který jsem si prve stanovil. Takže již ve středu 5. září můžete čekat první tohoto seriálu. Sice jsem plánoval čtrnáctidenní intervaly mezi jednotlivými díly, ale prozatím bude nový díl vycházet vždy první středu v měsíci. Od nového roku, teoreticky, by se kadence měla zrychlit, ale uvidíme, nebudu to zatím tvrdit jako danou věc. Ve středu se tedy těšte na první díl tohoto seriálu, který si myslím, by mohl být pro některé čtenáře zajímavý. Jen ho zkuste a uvidíte.

Teď jenom k Necronomiconu. Od pondělka vás čeká další hororový týden, který se tentokrát zaměřuje na tvorbu Davida Cronenberga, což je člověk, kterého velmi obdivuji a jehož tvorbu jsem zase tak moc na stránkách Necronomiconu nerozebíral. A to ještě nějaké jeho filmy zbudou na později. Pro ty, kteří kanadského originálního autora obdivují, to snad bude příjemný konkurz po jeho dílech, ti, kteří ho neznají, zase dostanou inspiraci, na co se podívat. Nyní pokračuji výčtem toho, co vyšlo na Necronomiconu v posledním týdnu:

Pokud vás zajímají i další film, nejen ty hororové, ve svém Filmovém deníku jsem prezentoval soupis dalších filmů, které jsem viděl.