Konečně jsem byl trochu schopen si srovnat všechny záležitosti a časově jsem na tom zase o něco lépe a mohu se tak věnovat i psaní. Za poslední týden přibylo celkem dost, přesně pět stran, k westernu, na kterém zrovna pracuji. Pět stran není právě nějak moc velký zázrak, ale já jsem za ně skutečně rád, protože psaní jsem poslední dobou vážně zanedbával. Pořád mi pak v hlavě zní slova Stephena Kinga, že pokud to člověk s psaním myslí vážně, musí napsat denně alespoň tři normostrany. Což o to, já denně napíšu rozhodně víc, jenže ta beletrie je v tom zastoupena minimálně.

Na „Black Valley“ se mi před nějakou dobou, už to budou asi dva týdny, ozval jeden kreslíř, ale teď je ticho po pěšině, tak uvidíme, jak to bude. V tvorbě jinak moc novinky nejsou. Pořád mám v hlavě, že bych měl psát „Cestu“, ale k té se prostě teď nedokopu. No jo, menší tvůrce krize. Kdybyste chtěli vědět, jak taková vypadá, může vám dát přesný popis. Zažil už jsem si několik bloků a několik období, kdy jsem prostě nebyl schopen napsat nic kloudného, a tak jsem se na to raději vykašlal. Kulturně se však stále snažím zdokonalovat, což tenhle týden vedlo k tomu, že jsem byl na „Merdetour“, která měla zastávku i v Českých Budějovicích. Jedná se o jedno představení z projektu Listování, kde se z knih čte, ale hranou formou, ne jen obyčejnou recitační. Speciálem „Merdetour“ je i skutečnost, že spolu s aktéry Lukášem Hejlíkem a Věrou Hollou cestoval i sám autor Stephen Clarke. Vzhledem k tomu, že jeho knihy mě vždy pobavily, nechtěl jsem si tuhle akci nechat ujít. Jestli najdu čas, a doufám, že ano, tak se k tomuhle Listování vrátím.

V Praze zrovna probíhá Svět knihy a trochu mě mrzí, že tam nemůžu být, ale jelikož se za necelý měsíc, chystám na Crwecon, člověk prostě nemůže být všude. Navíc je pořád co psát. Nejvíce času mi teď zabírá Komiksový deník, nebo Comics Blog, chcete-li, kde se snažím o prezentování co nejaktuálnějších informací a co nejzajímavějšího obsahu. V posledním týdnu na stránkách vyšlo následující:

Jak jsem psal výše, věnuji se hlavně Komiksovému deníku, a tak na ten Filmový deník mnoho času nezbývá. Nakoukávám průběžně nějaké ty seriály, ale počet jejich dílů je skutečně vysoký. Proto se také ve Filmovém deníku tento týden objevily jen následující recenze (Tučně jsou vyvedeny ty, které stojí za to vidět, nebo alespoň já si to myslím, kurzívou pak filmy, které jsou ztráta času a mnoho vám nepřinesou):

A na závěr Necronomicon a seznam všech článků, které na něm za poslední týden vyšly: