V poslední době se tady toho moc nedělo a já bych to měl asi trochu vysvětlit. Důvod je celkem jednoduchý. Od 4. srpna jsem byl v nemocnici s tím, že jsem tam strávil celý pracovní týden, nepřipojený k internetu a v podstatě ani neschopný cokoli dělat, tvořit. Tohle trvalo i v následujících několika dnech. Další víkend jsem si vzal volno. Celou dobu jsem nepsal, tedy myslím beletrii a jsem rád, že jsem se postupně dopracoval k tomu, že jsem schopen psát příspěvky na Comics Blog. Tam se publikuje pravidelně a nejinak je tomu i v případě serveru Necronomicon. Můj Filmový deník zůstává v tomhle trochu zaostávající, ale nedá se nic dělat, přece jen, návštěvnost mého Comics Blogu je o něco větší.

Dělal jsem ale i na jiných věcech a jsem rád, že se mi podařilo, pravda se zpožděním, zveřejnit dvanáctý díl „Cesty“, který uzavírá první rok tohoto seriálu. Třináctý díl jsem korekoval tenhle týden a na čtrnáctém právě pracuji. Pokud se neobjeví nějaké okolnosti, které neovlivním, další díl by už měl vyjít standardně první středu v září. A tím se vlastně dostáváme do druhého roku tohohle nekonečného seriálu.

Kolkem „Cesty“ je také pár dalších novinek, především pak kolem jejího publikování. Vzhledem k tomu, že tady na těchto stránkách je odezva minimální, jednoduše proto, že lidé o nich neví (a je to moje vina, nikoho jiného vinit nemohu), možná dojde k tomu, že bude seriál migrovat na jiné stránky, konkrétně na server vlcibouda.net. Je to nový projekt, který se zatím rozvíjí, ale byl jsem osloven, zda bych nechtěl přispívat. Vzhledem k tomu, že poslední dobou toho napíšu docela dost, tak jsem souhlasil a sem tam by se měl na tomto serveru objevit nějaký ten článek. Server je tematicky zaměřen, každý měsíc jiné téma. Tak uvidíme, jak to půjde, jak moc budu mít čas. Ale právě zde by se teoreticky měl objevit i seriál „Cesta“. Uvidíme, jak se dohodneme. Ale doufám, že to vyjde. Navíc mám v sobě teď nějaký náboj, který mi říká, že bych se zase mohl trochu rozepsat a „Cestu“ zase o něco rozšířit a konečně ukončit druhý příběh „Jedné noci v jednom místě“.

Tak, a teď k tomu, co vlastně všechno vyšlo na Comics Blogu za dobu, co jsem zde psal poslední příspěvek:

Není toho úplně málo. Vychází dva články denně, každý pracovní den. O víkendu si dávám trochu oraz a snažím se relaxovat. Člověk prostě zjistí, že někdy to potřebuje. Můj odpočinek vedl k tomu, že Filmový deník nebyl od posledně aktualizován. Nedá se nic dělat. Přednost dostaly jiné projekty. Hlavně také Necronomicon.

A nesmím zapomenout, už všem zbývá jen týden a měsíc – končí naše letní literární soutěž Necronomiconu, tak ještě můžete posílat svoje povídky!