Je sobota večer a já jsem se celkem unavený, ale přesto nabitý energií, vrátil z Prahy, kde jsme s přítelkyní měli kulturní sobotu. Tutanchamon, Lendl/Mucha a Marylin. Těch zážitků je na jeden den trochu moc a všechno se to celkem těžko vstřebávalo a je mi jasné, že na Muchu bych potřeboval mnohem více času, ale stejně to stálo za to. Takové zážitky nemá člověk každý den. A uvědomil jsem si jednu zásadní skutečnost. Strašně mě mrzí, že Mucha nedělal komiksy, protože komiksy s jeho kresbou by byly prostě nádherné. Stejně nám toho ale zanechal dost, co můžeme obdivovat, a Ivanovi Lendlovi patří dík, že svou krásnou a rozsáhlou sbírku poskytl veřejnosti.

Pod krásnými dojmy z těchto nádherných výstav se ale vrátím ke své tvorbě. V posledních dnech jsem pracoval na „Cestě“. Pro vydání jsou kompletně připraveny třináctý a čtrnáctý díl, což je dobře, protože třináctý vychází už ve středu. Téměř jsem ale dopsal i díl patnáctý a předpokládám, že se mi to povede zítra. A uzavře se konečně příběh „Jedné noci v jednom místě“. Za tři měsíce vás tak bude čekat příběh nový, který možná konečně trochu více nahlédne do podivností světa „Cesty“.

Nepracuji ale jen na tomhle, chystám jeden trochu větší projekt. Chci vydat román „Mrtví kráčí po zemi“.  Vzhledem k tomu, že na to úplně nemám finanční prostředky, rozhodl jsem se, že pojedu pře startovac.cz. Projekt je skoro hotový, chybí jen vyladit texty, přidat ilustrace, protože kniha bude mít nejen obálku, ale budu se snažit, aby vyšla i v limitované edici, kde budou ilustrace. Uvidíme, jak to půjde, já doufám, že snad dobře. Chci k tomu rozjet nějakou menšíc kampaň na FB, tak snad se o tom lidé doví. Tohle je pro podobné projekty základ, tak snad to nepodcením. O projektu tady budu informovat, pro jeho potřeby zde vyjdou i první dvě kapitoly.

Tak, a teď už k tomu klasickému – co za články jsem tenhle týden vydal. Filmový deník bohužel ničím novým nepřispěl, ale Comics Blog dál roste a přibylo dokonce víc článků než jen deset:

Je toho celkem dost, lidé to čtou a mě web dělá velkou radost. A nemalou radost mi dělá i Necronomicon, kde se stále a pravidelně publikuje: