Další víkend je tady a vzhledem k tomu, že nemohu spát, což se mi sem tam stane, tak píši tenhle příspěvek už v sobotu po čtvrté hodině ráno. To je tak, když jde člověk na divadelní hru, která ho nadchne nápadem, ale ne už tak provedením, a on si domýšlí, jak by to mohlo dopadnout, kdyby takový příběh psal sám. Mám na mysli hru „Blackout“, kterou uvedlo Jihočeské divadlo. Výborný námět, ale i když tam byli skvělé scény, nemyslím si, že se z toho vytřískalo všechno, co se dalo. Třeba na tohle téma někdy něco napíšu, i když v jednom románu, který jsem doposud nikde nepublikoval, je jedna část, která se podobnému tématu (uvěznění lidí v chatě v zimě, ač ještě v době bez elektřiny) věnuje.

V současnosti mám vůbec spoustu nápadů, které bych docela rád realizoval, ale časově se to všechno prostě nestíhá. Pracuji na příběhu „Nohama v bahně“, ke kterému mě inspirovala kniha o Kájovi Saudkovi, respektive jeden jeho starší komiks, který kdysi vytvořil, a pokud se nepletu, tak bohužel nikdy nebyl široké veřejnosti prezentován. Já už se pomalu blížím ke konci a uvědomuji si, že by tohle mohl být celkem zajímavý kousek do trilogie, které mě napadla. Jednalo by se o trilogii novel, kdy první by byl příběh „Křičte!“, druhý právě „Nohama v bahně“ a třetí příběh, který ještě nemá jméno, ale v hlavě se mi formuje. Jednalo by se o trilogii o lásce, ale z pohledu, který rozhodně není tradiční. No, snad během týdně „Nohama v bahně“ dokončím a vrhnu se na něco dalšího, protože mám v hlavě přetlak nápadů.

V procesu je také povídková sbírka, která bude obsahovat celkem 72 krátkých (do 100 slov) povídek a na které bych se já měl podílet minimálně 12 povídkami. Uvidíme, jak to půjde, ale jak to vypadá, podle všeho je všechno na dobré cestě. Editorem je Honza Vojtíšek a v jeho případě nemám pochyby o tom, že by to skutečně dotáhl do konce. Takže tak do tří měsíců by všechno mělo být komplet, ale to budu včas informovat. A vzhledem k tomu, že jsem minule slíbil nějakou základní skicu k příběhu „Nikdy se nepřestala usmívat“, tak zde je úplně první náčrt. Věřte tomu, že od finální verze se odlišuje celkem dost.

Někdy se furt divím, jak to všechno stíhám, ale tady je další nálož článků. Nejprve Filmový deník:

Teď deset nových kousků na Comics Blogu:

A nakonec Necronomicon: