Jak jste si mohli na webu všimnout, pokračuji v sérii článků nazvaných podivně „ZŽAZH“. Bude se jednat spíš o takový občasník, když budu mít náladu. A co ta zkratka znamená, si nechám vlastně pro sebe. Ono vlastně o nic nejde, ale asi se vyžívám v podobných ujetých „tajemstvích“.

Co jinak k tvorbě? Korektura, snad již opravdu poslední, příběhu „Mrtví kráčí po zemi“ je téměř kompletní a já doufám, že během tohoto týdne by měla být kompletní. Já začnu příběh sázet, aby pak mohl jít rovnou do tiskárny. Jsem docela zvědavý, s tiskárnou jsem ještě nespolupracoval, ale na tuhle jsem slyšel jenom samé dobré reference. Cenově by to navíc mohlo vyjít velmi dobře, tak uvidíme, jaká bude nakonec finální cena. Nejspíš bych se měl dostat na 150 Kč za kus, což už rozhodně není špatné, u vás, co jste mě podporovali na Startovači nebo knihu předobjednali by to mohlo jít ještě na příjemnější částku 120 Kč. Vše dám včas vědět.

Mluvil jsem tu o tom, že chystám sbírku povídek/novel a nebyl jsem si jistý, jestli budou povídky 4 nebo jich bude 5. Tak teď už to vím, bude jich pět. Nebyl jsem si tou pátou jistý, ale najednou bum, nápad přišel a ta povídka se píše doslova sama. Předchozí, nazvaná „Iluze musí být dokonalá“, mi šla neskutečně pomalu, ale tahle, to je prostě radost. Asi to bude nejklasičtější romance ze všech, co se v knize objeví, ale to nic nemění na tom, že celá sbírka bude laděna spíše do temna. Napadla mě název „Temné romance“ nebo „Temné lásky“, což se mi docela líbí, takže by to mohl být i název finální. Když to půjde tímhle tempem, i pátá povídka by mohla být hotova tak do dvou měsíců. A pak jen ty korektury… Nevím, jestli se mi to jen zdá, ale jsem nějaký plodný. Jen to ještě publikovat a zaujmout.

A teď už k článkům, co jsem tenhle týden publikoval. Nejprve ve Filmovém deníku:

 

Teď články na Comics Blogu:

A nakonec opět Necronomicon: