Agentura: Ostrov monster

10. května 2019 jsem tu zveřejňoval příspěvek o tom, že jsem začal psát třetí Agenturu. Dnes (konkrétně 18. srpna 2019, kdy tenhle příspěvek píši), mohu uvést, že je třetí Agentura dopsána!

Trvalo to trochu déle, než jsem u sebe zvyklý, ale bylo to dáno i tím, že nebylo tolik času. Ale jsou to tři měsíce a kousek a první verze rukopisu je skutečně hotová!

A ano, mám radost! I když to mám vždycky, když něco dopíšu. Doufám, že podobné to bude i při čtení rukopisu. S tím si ale dám chvíli pauzu. Teď se bude k tisku chystat trochu jiná kniha – Mrtvé ženy.

Co můžu o třetí Agentuře prozradit? Název tohoto dílu by měl být Agentura: Ostrov monster. Bude zhruba stejně rozsáhlý jako kniha druhá, možná o malinko tlustší. A kdy vyjde? Teoreticky možná už příští rok! ale uvidíme, úplně předbíhat nechci.

A bude to poslední díl? Ne, rovnou říkám, že nebude. Už když jsem začínal psát První tým, věděl jsem, že bych z toho chtěl udělat rozsáhlou sérii. Jako že opravdu hodně. Aktuálně mám námět pro další tři knihy… Chápu, jak to zní, ne každý miluje rozsáhlé série, ale Agentura je prostě moje srdcovka. Takže pokud vás zaujala, ještě toho bude hodně co číst!