A začínám novou padesátku příspěvků na svém blogu. Hurá do toho. Tenhle týden je toho docela dost. Kromě toho, že má za sebou šestadvacáté narozeniny – to nám to ale letí – mohu také s klidem říct, že ve škole je to docela pohoda a už mi zbývá je jeden týden, abych to konečně mohl zabalit a dát si dvouměsíční prázdniny. Docela se na ně těším, protože školy už mám opravdu plné kecky. Hodlám se během července a srpna zaměřit pouze na tvorbu a práci, což se nemusí ani vylučovat, ale uvidíme.

S tvorbou to totiž začíná vypadat nějak zajímavě, respektive já se možná přeorientuji trochu jiným směrem. Nebaví mě čekat, až se mi po roce vydavatelství vůbec uráčí ozvat a nejspíš zkusím některý ze svých románů vydat sám. Nejspíš to bude „Mrtvý kráčej po Zemi“, hlavně proto, že do něj vkládám docela velké naděje, ale také proto, že je to jeden z těch kratších, co jsem v poslední době napsal. Nejspíš ho vydám elektronicky, ale ještě uvidím. Prozatím hledám možnosti toho, kde by to bylo nejlepší, nebo zda by možnost možnost samizdatu přicházela v úvahu jako nejjednodušší. Příliš k ní ale důvěru nemám. Na elektronickou verzi jsou navíc nejmenší náklady.

Teď ale k dalším věcem. Komiks Black Valley stále stojí, kreslíř se neozývá. Stejně tak je to i s komiksem Špatný místo, od kreslíře už 14 dní nemám nějakou zprávu, tak uvidíme. osobně pak pracuji, stále ve stejném tempu stránka denně, na románu Sex Killer, kde budou kapitolu nejspíš hodně dlouhé všechny, protože i druhá kapitola už má něco přes 20 stran. Rozrůstá se to více, než jsem si původně myslel. Je to jen dobře, rád se rozepisuji a zatím je o čem psát.

To je i důvod, proč v současné době pracuji na více věcech najednou. Komiks „Noční přízrak“ jsem prozatím trochu zazdil, protože stejně nemám nikoho, kdo by ho vytvořil, navíc mám napsané dialogy pro první díl, což bylo nejdůležitější. V posledních dnech mě ale více zajímá projekt, který mě napadl jen tak, když jsem četl komiks „Arzach“ od Moebiuse. Vlastně ani ne „Arzach“, jako spíš úvodní povídku „Objížďka“. Inspirovalo mě to k vytvoření příběhu, který by měl vycházet na pokračování, měl by vycházet dlouhodobě, klidně jako nekonečný příběh. Zatím mám vytvořenou první kapitolu, která má 8 stran, takže jednotlivé příběhy by mohly mít okolo 10 stran plus mínus. Plánuji, že by příběhy měly vycházet na tomto blogu, a měly by se nazývat „Cesta“, což je ale zatím pracovní název, stále totiž uvažuji o tom, že se vrátím k názvu „Z konce světa“, který jsem nikdy pořádně nepoužil, i když jsem uvažoval o povídkách, které by v tomto cyklu byly. Nemělo se jednat o nějaký komplexní příběh, ale skutečně jen  o nezávislé povídky. „Cesta“ je v tomto směru mnohem náročnějším dílem, proto nechci nic slibovat. ale jak říkám, první díl je na světě, další dva minimálně promyšlené, takže v blízké budoucnosti je možné očekávat snad cokoli. Dám včas vědět. Teď už ale k tomu, co v posledním týdnu vyšlo na Necronomiconu: