Vánoce se nám blíží a já jsem rád, že ten stres z nakupování dárků jsem zvládl poměrně rychle a snadno. Dárky jsou nakoupené, více méně všechny, teď už jen zbývá počkat na ten správný den a rozdat je. Budeme rozdávat i na Necronomiconu. Dnes končí literární soutěž, kterou jsme na našem serveru vyhlásili. Musím říct, že po prvních příspěvcích, kdy jsem začínal být trochu zoufalý, se nakonec ukázalo, že určitá kvalita tu je, i když by se dalo hodně napsat o tom, jaké chyby lidé dělají, že si po sobě povídky nečtou, apod. Myslím, že k tomuhle ještě něco napíšu. Ta kvalita je místy celkem tragická. Jak češtinářská, tak i příběhová.

Kromě cizí tvorby, kterou se snažím objektivně hodnotit, se snažím vytvářet i něco svého. První pozitivní je zpráva, že jsem dokončil korekturu pátého a šestého dílu seriálu „Cesta“, které my ještě chyběly. Kromě toho jsem ale začal psát sedmý díl cesty, a jak to tak vypadá, bude se přece jen pokračovat a já nemusím mít strach, že bych vydávání nestíhal. Příběhy jsou přesně takové, jaké jsem očekával a v tomhle případě jsem rád, že jsem si je dopředu rozepsal. Bez toho by to prostě nešlo. Musel bych se k předchozím epizodám pořád vracet, což by mi bralo strašně moc času. Takhle se vlastně jedná o dílo, které mám nejvíce rozpracované dopředu a ke kterému přistupuji nejpečlivěji z hlediska přípravy. Mám radši intuitivní psaní, ale je pravda, že i tady si nechávám dost volnosti.

Nezapomínám však ani na román „Sex Killer“, který pomalu pomalinku přibývá tempem jedna stránka denně. Není to zrovna žádná závratná rychlost, ale mám dobrý pocit z toho, že se konečně blížím ke konci. Ještě to bude minimálně dvacet stránek, možná ještě víc, ale k tomu cíli se jistě dostanu. Nakonec ano. Díky za ty dary. Ale teď už k Necronomiconu a k tomu, co na něm za poslední týden vyšlo:

Jestli jste ještě neviděli filmy World Trade Center, Yes Man, Mary a Max, Zambezia, Černá kniha, Monstra vs. Vetřelci, Oko bere, Cesta kolem světa za 80 dní, Labyrint lží, Víno roku, Město Ember nebo Dvojí hra, můžete si přečíst má doporučení v mém Filmovém deníku.