Poslední dobou jsem měl trochu čas a dostal jsem se k tomu, že jsem si znovu pročetl všechny svoje povídky. Nakonec toho není úplně málo. A nejen povídek. Taková menší statistika:

  • 68 povídek (nějakých 651 normostran)
  • 27 povídek o sto slovech
  • 7 novel (ty jsem ale zatím znovu nepročítal)
  • 17 románů (z toho 4 byly vydány knižně, ostatní jsou dokončené – a to ani nezmiňuji ty, které jsou nedopsané, ale už mají třeba 200 normostran)

Jednoduše řečeno, těch stránek jsem napsal opravdu už nepočítaně a samotného mě zaráží, kolik jsem toho za tu dobu stvořil. Ale těší mě, že už se to vydává, že se to dostává k lidem.

Jak jsem si tak pročítal staré povídky, skoro jsem si říkal, že by bylo fajn vydat nějakou povídkovou sbírku. Tak uvidím, třeba se k tomu někdy dokopu. Přiznám se však, že poslední dobou jsem se dostal do fáze, kdy se mi ani povídky nechtějí psát, kdy chci psát romány nebo prostě delší útvary, kde se mohu trochu vyřádit s postavami, mít delší příběh, užít si psaní.

Takže ano, začal jsem zase psát něco nového, i když teď si beru týden dovolenou a na psaní a ani nic jiného, co dělám na počítači, se neplánuji ani dotknout. Jen čtení, nějaké výlety a klid na duši.

A co že jsem to začal psát? Asi jsem se zbláznil, ale další western… Zatracenci ještě ani nejsou venku a já už jsem začal psát nový. Se Zatracenci nebude mít dějově nic společného, jen ten Divoký Západ.

Ale nebojte, po Zatracencích se by měl vyjít druhý díl Agentury a následně pravděpodobně detektivní thriller Mrtvé ženy. To bude úplná novinka, i když kameo tam bude mít postava z knihy Nikdy se nepřestala usmívat. rozhodně je pořád co psát a bude co vydávat.

Jestli také jedete na dovolenou, užijte si ji! A jestli ne, ať máte také pěkné letní dny!